Animefest 2016

9. května 2016 v 15:32 | Mailin |  Co mě zaujalo
Letos jsem byla poprvé ve svém životě na akci, kterou určitě všichni znáte(nebo alespoň většina), jejíž název je Animefest. Byla jsem plná očekávání a myslím, že tam byla spousta věcí, na které jsem nebyla vůbec připravená a tak chci se o svou zkušenost podělit i s ostatními, kteří se tam třeba budou chystat. Vezmu to v bodech.1) Dlouhé fronty
To byl pro nás asi největší šok. Nějak jsme si s přítelem nepřečetli moc informací o animefestu a nebo od jiných lidí jejich zkušenosti a tak jsme zůstali jako opařený. Teda kamarádka mě pak upozornila v sms, když jsme se hledali v areálu, ale i tak jsme s tím nepočítali, že to bude až takové. Nevím, jestli to bylo tím, že jsme si prostě jen vybrali přednášky, na které chtěla většina lidí, nebo je to tak s většinou. Každopádně na přednášku Co by, kdyby... Jsme ve frontě stáli hodinu a půl, abychom měli 100% jistotu, že se tam dostaneme. Některé přednášky se sice streamujou, ale chtěli jsme to vidět na živo. Ti před námi museli čekat určitě dvě hodiny, né-li déle.
Rada: Vemte si sebou něco, čím zabijete opravdu pomalu utíkající čas ve frontě. Asi není nejzáživnější neustále kontrolovat facebook na mobilu, ale osobně doporučuju časopis, nebo knihu. Když jste s partou je to sice fajn, ale za chvilku to začne ubíjet všechny a na poslední půl hodinu je vaše jediné téma nadávání na fronty a nedostatek vzduchu. Jo a předbíhající lidi, kteří nerespektují fronty a doslova se vecpou dopředu.
2) Jídlo a pití
Nic jsme si nekupovali, protože jsem nevěřila některým cenám a jak jsem byla vyjukaná, bylo jídlo a pití má poslední myšlenka, když jsem zrovna nestála ve frontě. Vřele doporučuju jídlo a pití na celý den. Můžete to i využít jako krácení času ve frontách. Ale věřte mi, že střídáním mezi vydýchanými místnostmi, kde se hromadí fronta a vedrem venku, začnete být dost vláčný a když si večer řeknete, že už pro to jídlo půjdete, tak kde nic tu nic a obchody, které mají otevřeno pozdě do noci, jsou až v centru. A my tam jeli autem... No to byl zážitek mezi Brněnskými uličkami cestou do ochoďáku Špalíček. Další den jsme se poučili a vzali jídlo do tašky. Těžká taška až tak nevadí, pokud hlavně korzujete po přednáškách, protože ve frontách to dáte k nohám a o přednášce budete sedět. Jídla a pití se proto nebojte.
3) Peníze/obchody
Myslela jsem, že obchodů bude na animefestu víc a trochu levnější, když už je to tam. Viděla jsem se, jak odjíždím s autem plným věcí. Bohužel byla jsem poněkud zklamaná. Málo věcí mě zaujalo a když už, tak mi přišly moc drahé. Jediné, co mě opravdu zaujalo v obchodech, bylo kreslení za peníze, kdy lidé na místě kreslily pro zákazníky. To vypadalo fajn. Také jsem chtěla nějaký super triko nebo mikinu, ale i z toho jsme byli s přítelem trochu zklamaný. Hlavně on. Cenu to už bychom překousli, ale zase malý výběr nám přišlo. Alespoň nenašli jsme nějaký katalog, kde by měli nějaké kusy, co třeba nejsou jen vystavený. Takže já si koupia tašku s námětem Tokyo Ghoul alespoň. Trochu depresivní obrázek ní je a lidi mi ji okukujou, ale co už :D
4) Ubytování
Rozhodně neřešte ubytování na poslední chvíli. Řešte to jako první věc. My sehnali poslední flek nejspíš v jednom hotelu na kraji Brna. Byl fakt super, ale příště bych ocenila něco levnějšího, když jde jen o přespání.

5) Přednášky a jiné
Rozhodně nepočítejte s tím, že dáte všechno, aniž by jste měli VIP. Když si dáte přednášky hned po sobě, tak s největší pravděpodobností je asi nevychytáte. Nám se to nepovedlo. Ale jestli vám ano, tak jste boží.
6) Energie
Budete unavení. Hodně unavení. Rozhodně se před tím pořádně vyspěte. Jelikož mně není blbý čas od času se nakopnout energy drinkem, tak bych ho ocenila, kdybych ho sebou měla. Jelikož mě to nakopne a nedělám to pořád tak proč ne. Ale necpěte se tím za každou cenu, jen aby jste byli na všem možným a vydrželi. Je důležité si to užít, ne vláčet se tam jako zombie.
7) Cosplay
Myslím, že s cosplayem si to užijete daleko víc. Já ho sice měla, ale byl to koupený dárek k Vánocům od přítele a tak jsme se hecla na přednášce o materiálech na to a řekla jsem si, že na příští rok si udělám ručně a přítele jsem donutila také. Myslím, že to musí být skvělý pocit naparovat se s vlastnoručně udělaným kostýmem :D Příští rok to zkusím. Dneska by mi měl přijít matroš na to. Ale má to jeden problém. Udělejte si pohodlný kostým. Jelikož jsem trochu vyspělejší, tak jsem se trochu dusila v tom kostýmu, jak jsem měla hrudník nacpaný pod látkou pod tlakem a tak jsem si to navečer sundala, abych neomdlela a byla jsem vděčná, že jsem neměla problém s tím jít na záchod. Prostě, ať to není nepraktické.
To je asi vše a určitě příští rok pojedu znova :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama